Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital pazarlama, markaların ve çeşitli oluşumların hizmetlerini, ürünlerini ve benzer şeyleri internet ortamı üzerinde pazarlamasına denilmektedir. Ağırlıklı olarak kurumsal firmaların tercih ettiği ve bütçe ayırdığı bir hizmet olsa da, dijital pazarlamayı günümüzde birçok bireysel oluşum ve küçük firmalar da tercih etmektedir. 

Dijital Pazarlama Yöntemleri

  • Web Siteleri: Dijital olarak pazarlanması istenilen ürün için bir web sitesi hazırlamak, yapılabilecek en kapsamlı ve özgür dijital pazarlama yolları arasındadır.
  • SEO: Web sitesi ile pazarlamanın alt dalı olarak ele alabileceğimiz SEO, en organik pazarlama yöntemlerinden birisidir. Hedef kelimede üst sıralarda yer alındığı takdirde, doğru bir web tasarım çalışması ile hazırlanmış site ile etkili sonuçlar alınabilir.
 
  • Google Ads: SEO ile pazarlama yönteminin reklam tarzı olarak düşünebilirsiniz. Doğru ayarlanmış kampanyalarla hedef kelimenizde üst sıraları reklam olarak kapatabilir ve tıklama başı ücret ödeyerek pazarlamanızı yapabilirsiniz.
 
  • Sosyal Medya Reklamları : En popüler pazarlama yollarından birisidir. Kendi içinde oldukça fazla dinamiği vardır. Sektörünüze ve hedeflerinize göre farklı sosyal medyalar seçmeniz ve spesifik reklam kampanyaları oluşturmanız gerekebilir.
 
  • Mail Pazarlama: Günümüzde çok yaygın olmasa da mail pazarlama, geride bıraktığımız yollarda oldukça popülerdi. Şimdi eskisi kadar popüler olmasa da hala tercih edilmekte. Bu yöntemi diğer yöntemlerden ayıran en önemli fark direkt olarak hedefe ulaşabilmeniz. 
 
Sosyal Medya

Teklif Al