Grafik Tasarım Nedir?

Grafik tasarım hizmeti nedir?’’ sorusunun cevabı, yaptığımız tanım itibariyle basit olsa da, ‘’hizmetlerin kapsamı, hizmetlerin nelere dikkat edilerek verildiği ve bu hizmetlerin neden önemli olduğu’’ üstünde durulması gereken konulardır. 

Hangi Hizmetleri Veriyoruz

  • Logo Tasarımı:  Markanızın kimliğini ve renklerinden yola çıkarak logonuzu tasarlıyoruz. 
  • Banner Tasarımı: Gerek başka sitelere reklam vermek için kullanılacak bir banner olsun, gerek ise sitenizde vurgulamak istediğiniz bir hizmet için kullanacağınız bir banner olsun, bannerlar da önemli ve işlevsel grafik parçalarıdır. 
  • Sosyal Medya Grafikleri: Grafik tasarım hizmet kapsamını sadece web sitesiyle sınırlandırmak doğru değildir. Sitenin sosyal medyasındaki gönderi grafikleri yahut profil ve kapak fotoğrafı için de grafik tasarım hizmeti verilebilir. 
  • Reklam Afişleri: Genellikle kurumsal firmalar için reklam afişleri tasarlanıp bu afişlerle belirli bir kitleye ulaşmak istenilebilir. 

Markalar ve Kurumsal Firmalar için Grafik Tasarım Hizmetlerinin Önemi

Grafik tasarım hizmetlerinin markalar ve kurumsal firmalar için kritik derecede önemi vardır. Gerek dijital pazarlama konusunda, gerek ise siteden alınan dönüşümleri arttırma konusunda etkileri bulunur. 

Bu önemi birkaç örnekle vurgulayabiliriz: 

  • Makalenin başlarında önemini vurguladığımız logo, oldukça dikkatli ve akıllıca tasarlanması gereken bir materyaldir. 
  • Kurumsal bir sitede bir hizmetin tanıtılacağını varsayalım. Siteye ilk olarak giren biri bu hizmet hakkında hiçbir şey bilmiyor olacağı için, hizmeti tanıtan grafiğe çok iş düşer. Eğer bu grafikte hizmet doğru bir şekilde tanıtılır ve müşterideki ilk izlenim olumlu olursa, kendisinin hizmeti satın alma olasılığı yüksektir. Bu nedenle bu grafiğin dikkat çekici olması ve pratik bir şekilde hizmeti tanıtması gerekir. 


Bizimle İletişime Geç!